19.10.2015 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biologická rozmanitost v Evropě dál klesá

Přezkum strategie Evropské unie pro biologickou rozmanitost na období do roku 2020, uskutečněný v polovině období, poukázal sice na pokrok v mnoha oblastech, avšak zdůraznil, že pokud členské státy chtějí zastavit úbytek biologické rozmanitosti do konce tohoto období, musí důrazněji provádět příslušná opatření. Evropská komise o tom informovala na svých internetových stránkách.

„Z této zprávy lze vyčíst mnohé: že v některých oblastech došlo k značnému pokroku a lze následovat některé osvědčené příklady, ale především to, že je třeba mnohem více zapracovat na odstraňování nedostatků, abychom dosáhli stanovených cílů do roku 2020,“ řekl k tomu evropský komisař pro životní prostředí, námořní záležitosti a rybolov Karmenu Vella. „Nemáme důvod k přehnané spokojenosti – ztráta biologické rozmanitosti znamená ztrátu systému, který nutně potřebujeme k životu. To si nemůžeme dovolit a nemůže si to dovolit ani naše ekonomika, “ dodal.

Evropská unie přijala strategii, jejímž cílem je zastavit ubývání biologické rozmanitosti a degradaci ekosystémových služeb do konce druhé dekády tohoto století, v maximálním možném rozsahu je obnovit a odvrátit úbytek globální biodiverzity. Strategie stanoví cíle v šesti hlavních oblastech: úplné provedení právních předpisů EU o ochraně přírody, zachování a obnova ekosystémů a jejich služeb, udržitelnější zemědělství, lesnictví a rybolov, zajištění přísnější kontroly nepůvodních invazivních druhů a vyšší přispění EU k odvrácení úbytku celosvětové biologické rozmanitosti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down