25.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biopaliva u nás budou v pohonných hmotách od září

Biopaliva se u nás začnou přimíchávat do pohonných hmot od 1. září. Počítá s tím novela zákona o ochraně ovzduší, kterou dnes podepsal prezident Václav Klaus. Novináře o tom informoval mluvčí Hradu Petr Hájek.

Od září se začne přidávat do nafty metylester řepkového oleje. Od ledna pak má začít přimíchávání biolihu do benzinu. Přimíchávání biopaliv sníží podle ministra životního prostředí Martina Bursíka závislost země na dodávkách ropy a zároveň zvýší podíl obnovitelných zdrojů. Pomůže také zemědělcům uplatnit jejich produkci.
Ministr zemědělství Petr Gandalovič již dříve uvedl, že přijetí novely bude považovat za dobrý výsledek s ohledem na očekávanou vysokou úrodu řepky. Zemědělci této plodiny již letos vyseli víc, protože čekali start přimíchávání biopaliv od poloviny letošního roku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down