11.09.2008 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bluetongue útočí

Nové případy katarální horečky ovcí (bluetongue) byly včera diagnostikovány na Chebsku. Ze 13 sérologických zjištění bylo virologicky doloženo šest, a to v jednom hospodářství, kde již bylo potvrzeno ohnisko. Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben

Připomněl, že byl zjištěn případ bluetongue i na severovýchodě Maďarska a před krátkou dobou byla diagnostikována katarální horečka ovcí v Dánsku a Švédsku, Vakcinace proti katarální horečce ovcí na celém území ČR probíhá podle plánu. Většina chovaných zvířat bude vakcinována do 14. září; ostatní, na které byly vyžádány a schváleny výjimky, pak v následujících měsících. Výjimek schválily krajské veterinární správy několik desítek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down