Bohemia Sekt očekává proti loňsku vyšší prodej sektů o jednotky procent

Díky letošním vyšším prodejům v obchodech i gastronomii očekává letos skupina Bohemia Sekt o jednotky procent vyšší prodej sektů než loni. Firma, která si dlouhodobě drží na trhu šumivých vín podíl kolem 70 procent, měla loni mimořádný rok, když prodala 11,6 milionu lahví sektů, meziročně o 14 procent více. Více sektů prodal podnik jen v roce 1999 k oslavám milénia. Rozhodne ale až poslední měsíc v roce, kdy se prodá přes 30 procent ročního objemu. Uvedl to ředitel společnosti Ondřej Beránek.

Podle současného vývoje by měl letošní prosinec oproti loňsku mírně posílit. Rozhodnou ale až Vánoce, kdy si sekty kupují někteří zákazníci jenom jednou za rok, takže bude záležet i třeba na chování řetězců, jak moc budou používat Bohemia Sekt jako marketingový nástroj na lákání zákazníků do svých obchodů, uvedl Beránek. Největší vinařská skupina letos vína ani sekty nezdražovala.

Podnik vyrábí sekty už od října ve dvou směnách. Je připraven na to, aby byl schopen dodat na trh o jednotky procent více oproti loňsku. Sekt musí být totiž šest měsíců před tím, než se stočí do láhví, zakvašený. Kvůli zvýšené poptávce během roku musel letos podnik přidat zhruba 20 směn oproti dlouhodobému plánu. Výroba by se měla zastavit 23. prosince, řekl. Podnik zatím nepočítá s výrobou mezi svátky.

Firma nabízí 20 vlastních šumivých vín. Největší podíl na celoročních prodejích, 60 procent, má Bohemia Sekt demi sec, nejprodávanější sekt v ČR. Následují varianty brut, rosé a řada prémiových sektů Bohemia Sekt Prestige. Trvale roste také spotřeba "bílého" nealkoholického Bohemia Sektu, jehož firma loni prodala 370 000 lahví, meziročně o 19 procent více. Letos v květnu uvedla na trh variantu rosé. V polovině roku se na trhu objevila limitovaná edice sektu Karel IV. a v listopadu a prosinci Bohemia Sekt Tereza Maxová Collection.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down