Bohemia Sekt vybuduje zpracovnu hroznů asi za 150 milionů korun

Skupina Bohemia Sekt vybuduje středisko na zpracování hroznů ve své firmě Víno Mikulov v Mikulově na Břeclavsku. Velká investiční akce za 150 až 180 milionů korun bude rozložená do tří let, tedy až do roku 2019. Práce by měly začít letos, řekl ředitel největšího výrobce sektů a vín v České republice Ondřej Beránek.

Skupina dlouhodobě investuje desítky milionů korun ročně, letos se bude blížit 100 milionům korun. V příštích letech počítá s ještě vyšší částkou.

Desítky milionů korun dal letos podnik do rozšíření a nákupu vlastních vinic, jichž má teď 520 hektarů. Letos vysadil 40 hektarů nových vinic a k tomu získal na přelomu loňského a letošního roku 21 hektarů už plodných vinic. Do roku 2023 je chce rozšířit alespoň na 700 hektarů.

Druhou největší letošní investicí po vinicích byl nákup a instalace sedmi velkokapacitních kvasných tanků na výrobu sektů ve Starém Plzenci. Každý má objem 150 000 litrů, takže se celková kvasná kapacita zvýšila o více než desetinu. Prostor v tankové hale byl dlouhodobě připravený, pouze se odkryla střecha a nové tanky umístil do haly jeřáb.

Podnik letos pociťuje nejvyšší zájem o šumivá vína za poslední léta. Podle Beránka je sekt barometrem spotřebitelské nálady. Ekonomice se daří, což je znát i na maloobchodních tržbách, růstu spotřebitelské důvěry, ale také na prodeji sektů. Už od ledna musela firma zavést částečně dvousměnný provoz. A odpolední směny pokračují i ve druhém pololetí, dodal.

Skupina Bohemia Sekt očekává letos o několik procent vyšší prodej než loni, kdy uplatnila na trhu 28,5 milionu lahví sektů, šumivých nápojů, tichých vín a lihovin. Prodeje za prvních deset měsíců rostou, ale celkové odhady podle Beránka ztěžuje fakt, že za poslední dva měsíce prodá skupina 30 procent celoroční produkce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down