Bohemia Sekt získal na soutěži v Izraeli titul absolutního šampiona

Sekt Louis Girardot Brut 2019 ze společnosti Bohemia Sekt získal na soutěži Terravino Mediterranean International Wine And Spirits Challenge v Izraeli titul absolutního šampiona soutěže. Vinaři z České republiky krom tohoto titulu získali 32 medailí a také titul za nejlepší mladé víno z letošní sklizně. Úspěšní byli vinaři i na soutěži v San Francisku ve Spojených státech, kde získali 98 medailí včetně čtyř velkých zlatých. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

V 17. ročníku soutěže Terravino, konané v izraelském Tel-Avivu, hodnotili porotci přes 600 vín ze 12 zemí, z toho 84 moravských a českých. Víno z České republiky se šampionem stalo poosmé v historii této soutěže. Společnost Bohemia Sekt k titulu absolutního šampiona přidala ještě tři velké zlaté medaile a dvě zlaté. Titul za nejlepší mladé víno z letošní sklizně získaly Vinné sklepy Skalák za Solaris Bujaré 2022 pozdní sběr.
Závěr roku byl pro vinaře z České republiky úspěšný i na soutěži San Francisco International Wine and Spirits Competition, kde získali 98 medailí, z toho čtyři velké zlaté, 23 zlatých, 50 stříbrných a 21 bronzových.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down