31.01.2001 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bohušovická mlékárna zvyšuje dodávky školního mléka

Bohušovická mlékárna vyrobila od září do prosince roku 2000 pro školy v České republice více než 2,103 miliónu čtvrtlitrových krabiček dotovaného mléka v rámci akce Školní mléko.

Ekonom mlékárny Martin Kratochvíl dnes řekl, že ve stejném období roku 1999 to bylo 1,560 miliónu čtvrtlitrových balení mléka.
Dodávky školního mléka zůstávají pro bohušovickou mlékárnu i přes státní dotaci ztrátovou záležitostí. Za jednu čtvrtlitrovou krabičku mléka totiž mlékárna dostávala v roce 2000 včetně dotace 5,50 koruny, zatímco její náklady se pohybují kolem šesti korun. Přesto v této akci mlékárna bude podle Kratochvíla pokračovat i letos, protože chce nejen naučit děti pít mléko, ale využít akci Školní mléko i k propagaci dalších svých výrobků.
Ministerstvo zemědělství předloží dnes vládě návrh nařízení, kterým se letos zvýší dotace na školní mléko na 80 miliónů korun proti loňským 50 miliónům korun. Vyšší podpora umožní rozšířit program, který se doposud vztahoval pouze na žáky prvních až třetích tříd základních a speciálních škol, i na žáky čtvrtých tříd.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down