04.07.2000 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Boj o kompetence pokračuje

Na svém jednání 15. května rozhodla vláda, že ústředním vodohospodářským orgánem bude MZe a ministrům zemědělství a životního prostředí uložila, aby dvouvariantní návrh zákona o vodách v tomto smyslu dopracovali. Výsledkem jsou však opět dvě verze zákona, jimiž by se vláda měla zabývat tento týden.

„Návrh ministra Fencla jde nad rámec toho, co vláda řekla, proto jsme nemohli dopracovat jeden materiál,“ vysvětlil ministr životního prostředí Miloš Kužvart s tím, že při povolování odběru vod např. pro zavlažování jde ne o hospodaření, ale o nakládání s vodami, tedy přírodní složkou. Proto by státní správu v této oblasti mělo mít MŽP a na MZe by měly být jen opravdu hospodářské činnosti, jako jsou kanalizace a vodovody. Kužvart upozornil, že existuje návrh, podle něhož by kompetence k vodovodům a kanalizacím měla přejít na ministerstvo pro místní rozvoj, které se zabývá oblastí bydlení.
Podle Kužvarta ČSSD ve svém volebním programu přislíbuila návrat státní správy ve vodách na ministerstvo životního prostředí. Plněním volebního programu by se mělo předsednictvo vládnoucí strany zabývat v závěru příštího týdne.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down