Boj o pohledávky

Nejen Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, ale také společnost Arca Capital Bohemia chce od České konsolidační agentury (ČKA) koupit pohledávky zemědělců a zpracovatelských podniků.

Za pohledávky v nominální hodnotě mezi pěti a šesti miliardami korun je možné nabídnout přes miliardu korun, řekl Martin Kuře ze společnosti Arca. O převodu těchto pohledávek z ČKA už delší dobu jedná Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Arca však tvrdí, že nabízí podstatně vyšší cenu. O postoupení pohledávek by se prý mohlo rozhodnout do měsíce a jejich součástí by měl být i dluh společnosti Setuza. Návrh, aby pohledávky Setuzy získal za tržní cenu PGRLF, chce vládě předložit ministerstvo zemědělství.
Společnost Arca hodlá nabídnout dlužníkům různé formy restrukturalizace závazků, například splátkové kalendáře, kapitalizaci nebo nové financování všech závazků dlužníků. „Dlužníky nechceme poškozovat, nebo vymáhat peníze pod tlakem. Chceme, aby mohli fungovat a rozvíjet svoji činnost,“ řekl Kuře. Slibuje, že firmám mohou poskytnout i finanční injekce. Společnost Arca Capital Bohemia je dceřinou firmou anglické Arca Capital. V ČR poskytuje služby investičního bankovnictví, investuje soukromý majetek klientů a provádí finanční restrukturalizaci. Pohybuje se v různých odvětvích českého průmyslu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *