03.10.2001 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brazílie zahltí Rusko vepřovým a drůbežím masem

Brazilské firmy Sadia a Perdigao, které patří mezi největší firmy zpracovávající maso v Brazílii (jejich roční obrat převyšuje 2 miliardy USD a export do více než 40 států tvoří zhruba čtvrtinu obratu), založili společnost BRF International Foods. Tato nově založená společnost se bude zaměřovat na export masné produkce do Ruska a dalších států východní Evropy.

Podle brazilských statistických údajů právě Rusko bylo v první polovině roku 2001 třetím největším importérem brazilských prasat a kuřat. Za toto období bylo do Ruska vyvezeno celkem 60 tis. tun vepřového masa (na sumu okolo 86 mil. USD) a 28 tis. tun kuřecího masa (na sumu 19,6 mil. USD). Založením společnosti BRF a její expanzí si Brazilci slibují ovládnutí daleko větší části ruského trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down