Británie podle médií znovu odloží zavedení kontrol na dovoz potravin z EU

Britská vláda se chystá již počtvrté odložit zavedení pobrexitových kontrol na dovoz čerstvých potravin z Evropské unie, uvedl to deník The Guardian. Podle něj tajemník pro brexitové příležitosti Jacob Rees-Mogg krok odůvodňuje snahou ulevit v době rostoucích cen domácnostem a dodavatelským řetězcům, které se už nyní potýkají s problémy v důsledku války na Ukrajině.

Británie po odchodu z EU zavádí kontroly na dovoz unijního zboží postupně. Nejmenované zdroje z průmyslového odvětví listu The Guardian sdělily, že pro přechod na další stupeň kontroly dovážených potravin nejsou připraveny z hlediska technologie ani infrastruktury. Závada v IT systému využívaného k provádění pobrexitových kontrol před několika týdny způsobila dopravní zácpy u Lamanšského průlivu, připomíná The Guardian.
Firmy z EU, které do Británie například ze Španělska či Itálie dovážejí olivový olej nebo masné výrobky, podle zdrojů deníku navíc nejsou na dodatečnou byrokracii připravené a nejsou schopny obstarat veškeré potřebné certifikáty pro dovoz čerstvých potravin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down