09.03.2009 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnská univerzita možná změní název

Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně by si už od příštího akademického roku mohla zkrátit název pouze na Mendelova univerzita v Brně. Navrhuje to skupina sociálnědemokratických poslanců v úpravě zákona o vysokých školách.

Charakter univerzity již podle předkladatelů neodpovídá úzkému pojmenování, zemědělské obory na ní loni studovalo jen devět procent studentů, lesnické obory sedm procent posluchačů. Většina oborů se dnes týká ekonomického, správního, informatického a technického zaměření. Podle předkladatelů ani struktura akademických pracovníků neodpovídá výlučně zemědělskému charakteru. "Z pohledu identifikace univerzity nevystihuje současný název aktuální zaměření univerzity," uvádí důvodová zpráva.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down