Brněnská univerzita začala prodávat zvěřinu z vlastních lesů

Mendelova univerzita v Brně začala prodávat zvěřinu z univerzitních lesů. Škola má nově i vlastní bourárnu, kde jsou zvířata na maso zpracovávána. K mání je několik druhů masa, například i mufloní. Stavy zvěře je nutno regulovat mimo jiné i z důvodu ochrany nových výsadeb po kůrovcových kalamitách, uvedl v tiskové zprávě mluvčí univerzity Filip Vrána.

Maso ze školních lesů je k dostání v sídle školního podniku ve Křtinách, univerzitní menze i přes síť specializovaných obchodníků. "Zvěřina je jedno z nejkvalitnějších mas, protože obsahuje velmi malé množství tuku a vysoký podíl bílkovin. Obecně má zvěřina vysokou dietetickou hodnotu," uvedl hlavní lovčí a zpracovatel zvěřiny Školního lesního podniku Křtiny Petr Veselý.
Lovecká sezona nyní vrcholí. K dispozici je tak srnčí maso, kančí, dančí i jelení nebo mufloní. Největší zastoupení má v tuto chvíli srnčí maso. Veselý však upozorňuje, že nabídka zvěřiny se mění velmi často. "Vzhledem k sezónnosti a přírodním zákonům je velmi těžké odhadnout, jaké maso bude v následujícím období k dispozici. V jednom týdnu se tak může objevit v nabídce jen srnčí maso, zatímco další týden může být nabídka zvěřiny výrazně pestřejší," uvedl lovčí.
Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny je organizační součástí Mendelovy univerzity v Brně. Lesní pozemky univerzity mají rozlohu 10.205 hektarů, vytvářejí souvislý komplex bezprostředně navazující na severní okraj Brna až k Blansku. Letos na ploše 104 hektarů kvůli kůrovcové kalamitě vysadí 800 000 sazenic.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down