Brněnské zemědělské veletrhy mají být letos největší ve své historii

Tradiční zemědělské veletrhyTechagro, Animal Vetex a Silva Regina, které se konají do 2. do 6. dubna v Brně, budou letos podle pořadatelů největší ve své historii. Čistá výstavní plocha se proti roku 2004 rozroste o pětinu na více než 50 tisíc metrů čtverečních, vystavovatelů bude asi o 15 procent více a na 17 se rozšíří i počet zastoupených států.

Hlavním tématem doprovodného programu bude biomasa jako obnovitelný zdroj energie. „Rok 2006 bude opravdu rekordní,“ uvedli zástupci pořadatelů na dnešní tiskové konferenci. Představit se má řada řada novinek zemědělské, lesnické i veterinární techniky či technologie. Součástí veletrhů je výstava hospodářských zvířat a rozsáhlou expozicí se bude prezentovat i české včelařství.
Kromě hlavního tématu biomasy budou specializované akce a semináře doprovázet jednotlivé veletrhy – Techagro určené zemědělské technice, veterinární Animal Vetex a Silvu Reginu věnovanou lesnictví a myslivectví. Vedle odborných programů budou moci návštěvníci vyzkoušet i svůj um, například při jízdě zručnosti s traktorem nebo střelbě na laserové střelnici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *