Brněnský systém na evidenci ovčích a kozích stád působí na Slovensku

Na chovatele ovcí a koz se zaměřuje start-up Festada, který vznikl na Mendelově univerzitě a nyní se rozšiřuje do zahraničí. Od března vstoupil na slovenský trh, oznámil mluvčí univerzity Filip Vrána. Festada nabízí funkční evidenci stád. Dominika Sokolová, která dříve uspěla v soutěži o nejlepší studentský podnikatelský plán, chce dokázat, že chov ovcí a koz není jen okrajová záležitost, ale odvětví, které by se mělo podporovat a vymanit ze stínu velkých hospodářských zvířat.

Sokolová se evidenci stád věnovala už v bakalářské práci. Nyní je v pátém ročníku oboru zootechnika a z jejího nápadu se stal seriózní projekt. Za sebou má stáž v Silicon Valley zaměřenou na start-upy. "Z USA jsme si přinesli zejména pohled na mezinárodní podnikání, mnoho strategických kontaktů, motivaci k celosvětové expanzi a chuť na projektu ještě usilovněji pracovat," uvedla Sokolová.
Po návratu z USA uzavřela Festada dohodu o spolupráci se slovenským Svazem chovatelů ovcí a koz. "Celkově máme v aplikaci již tisíce zvířat, desítky chovatelů a v rámci dokončování testování jsme ladili k dokonalosti i ty nejmenší detaily. Po ustálení na slovenském trhu chystáme expanzi do dalších zemí, s čímž nám částečně pomáhá také agentura CzechTrade,“ uvedla Sokolová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down