09.02.2018 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnský výrobce traktorů posiluje v pobaltských zemích

Společnost Zetor Tractors a. s. jmenovala nového distributora pro estonský trh. Distribuci výrobků Zetor v Estonsku bude nově zajišťovat společnost Specagra, která nyní zabezpečuje distribuci traktorů značky Zetor v Litvě. Informovala o tom Markéta Jargusová ze společnosti Zetor Tractors a. s. Společnost Specagra vznikla v roce 1999 a se značkou Zetor zahájila spolupráci v roce 2008. V současnosti má 70 zaměstnanců a zabývá se především distribucí a prodejem zemědělské techniky, ale také jejím servisem, se kterým má dlouholeté zkušenosti. V Litvě má aktuálně tři vlastní pobočky.

Společnost Zetor Tractors a. s. chce nově vzniklou spoluprací v Estonsku posílit pozici značky Zetor na estonském trhu, a i nadále garantovat zákazníkům vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Specagra je velmi aktivní na litevském trhu v rámci marketingových aktivit, z Litvy pochází několik rekordů týkajících se značky Zetor, pořádají tzv. spanilé jízdy nebo vytvoření obrazce v poli o rozloze 20,7 hektaru pomocí traktoru Zetor.

Na estonském trhu se ročně prodá několik stovek traktorů. Traktory značky Zetor ze všech modelových řad najdou využití nejen v tradičním zemědělství, při pěstování obilí a krmných plodin, ale také v lesnictví. Lesy v Estonsku totiž zabírají 34 procent půdy a procentuálně stejnou velikost má i orná půda.

Výrobní kapacita výrobce traktorů Zetor je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti Zetor Tractors a. s. zaměstnává asi 650 osob v Brně a další stovku v zahraničí, kde je Zetor zastoupen šesti dceřinými společnostmi, a to ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 procent na export. Vedle ČR a Slovenska patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie anebo USA.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down