05.02.2007 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnský Zetor mění strukturu

Výrobu brněnských traktorů převzala od 1. ledna letošního roku dceřiná firma Zetoru, Zetor Tractors. Je to další část dlouhodobé restrukturalizace firmy, řekl k tomu Miroslav Toman z mediálního zastoupení podniku.

Dceřinou firmu povede dosavadní předseda představenstva a výkonný ředitel Zetoru Pavol Hubočan. Transformace společnosti stála dosud zhruba 75 milionů korun, další desítky milionů si vyžádala reorganizace výroby.
Zetor začal s restrukturalizací před třemi lety po dlouhodobé krizi. Postupně sestěhoval své provozy do areálu v Brně-Líšni. Ten je teď podstatně menší, má 25 hektarů, přitom by se v něm mohlo vyrábět podstatně víc než dřív. Zetor plánuje do několika let výrobu až 15 tisíc traktorů ročně. Loni jich podle odhadu bylo asi 6400. To ještě pod hlavičkou samotného Zetoru. "Převedení výroby na dceřinou firmu je vlastně legislativním dokončením celé transformace," uvedl Toman. Zetor Tractors vznikl před necelými třemi lety právě kvůli budoucí výrobě. Jeho základní kapitál přesahuje 645 milionů korun. Mateřská firma má přitom jmění přes 24 milionů. Už dříve převedla společnost prodej traktorů a náhradních dílů na jinou dceru, Zetor Trade. Skupinu Zetor vlastní slovenská HTC. V roce 2005 dosáhl podnik při tržbách 3,4 miliardy korun čistého zisku 125,5 milionu a prodal 5751 strojů. Odhady za loňský rok hovoří o tržbách kolem čtyř miliard a zisku 190 milionů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down