20.08.2004 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Broskve nejdou v tuzemsku na odbyt

Přestože jsou prý české broskve chutnější než řecké, domácí ovocnáři si stěžují na jejich horší prodejnost. Pěstitele také podle jejich mínění ohrožuje dovoz dotovaného ovoce ze zahraničí. Rovněž většina výkupů řadí broskve z hlediska zájmu lidí na poslední místo, píše se v deníku Rovnost.

Pokles zájmu o broskve letos zaznamenala akciová společnost Agro Vnorovy na Hodonínsku, která má vysazené broskvoně na čtyřiceti hektarech půdy. Vedení uvažuje o tom, že stromy s nízkou plodností postupně vytrhá a nahradí je řepkou a obilím. Nabídka nejrůznějšího ovoce trvá po celý rok a většina lidí na vesnici už ani nemá zájem zavařovat, zdůvodňuje současný stav na trhu s ovocem ředitel firmy Karla Šmacha. Odbyt podle něj klesá i z důvodu dovozu dotovaného ovoce ze zahraničí. Přitom řecké broskve jsou sice vybarvenější a větší, ale české zase mají lepší chuť.
S letošní úrodou broskví je spokojena strážnická akciová společnost Žerotín, která hospodaří se sady na ploše 32 hektarů, z toho 26 hektarů je plodných. Společnosti se osvědčila kapková závlaha k vysazeným stromkům, jakost broskví je velmi slušná. Po otevření hranic Źerotín zaznamenal větší zájem ze Slovenska, uvedl vedoucí sadů a vinic Martin Kadubec. Přetlak nabídky však může vzniknout, připustil, když v době dozrávání nejpěstovanějších odrůd se přidá dovoz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Po přečtení vašeho článku se o mne pokouší mrtvice, protže ty hnusy, čemu někdo říká broskve, co se prodávejí v KAUFLANDU A SPOL. se nadají žrát !!!!! Vždy jsme jezdili do Vnorov až z Rožnova, protože lepší broskve jsme v České republice nenašli. A když teď čtu, že o naše broskve není zájem, no bodejť by byl, když ti přiblblí manažeři to raději vezmou z ciziny, protože za to dostanou větší bakšiš, že jo.? Je mi z nich na blití.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down