13.11.2007 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brožurky radí, jak chránit přírodu

Pro nadcházející programovací období 2007 až 2013 připravilo ministerstvo životního prostředí společně s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Českou společností ornitologickou informační letáky a brožurky. Zaměřují se na aktuální podobu agroenvironmentálních opatření a přehled finančních zdrojů na ochranu přírody a krajiny. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva Jakub Kašpar.

V informační brožuře Agroenvironmentální opatření České republiky 2007 - 2013 najdou zájemci stručný popis jednotlivých dotačních titulů, určených pro k přírodě ohleduplnou péči o travní porosty a ornou půdu. Brožura Finanční zdroje na ochranu přírody a krajiny nabízí stručný přehled jednotlivých dotačních programů (národních i evropských) zaměřených na ochranu přírody a krajiny, upřesnil Kašpar.
Brožura Rozptýlená zeleň v krajině a zemědělská dotační politika seznamuje hospodáře s pravidly registru půdních bloků (LPIS, geografický informační systém evidující využití zemědělské půdy), vztahujícími se k zeleni v krajině. Brožura Biopásy podává především informace o tom, co to vlastně biopásy jsou, jaký mají význam a kde je možné sehnat finanční podporu pro jejich zřízení a udržování.
Informační letáky Biopásy – pomozte naší krajině, Chřástal polní – pomozme mu přežít a Pomozme chránit hnízdiště lučních bahňáků stručně popisují podmínky jmenovaných agroenvironmentálních dotačních titulů, financovaných z prostředků Evropské unie, dodal Kašpar.
Publikace vydává Ministerstvo životního prostředí pro zvýšení informovanosti především hospodářů o možnostech využití nabízených finančních prostředků k šetrným způsobům hospodaření a projektům, přínosných pro ochranu přírody a krajiny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down