18.10.2007 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brusel zastavil řízení kvůli tendrům

Evropská komise zastavila 17. října řízení proti České republice, které se týkalo zadávání zakázek státním podnikem Lesy ČR. Česká republika podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče odpověděla Evropské komisi na její výtky k dřívějším tendrům státního podniku Lesy ČR kvalitně a vyčerpávajícím způsobem, což vedlo k zastavení řízení.

„Informovali jsme Evropskou komisi o tom, že v současné době Lesy ČR plně dodržují zákon o zadávání veřejných zakázek, smlouvy na zakázky, které byly předmětem tohoto řízení, v současné době již neplatí,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič. „Skutečnost, že Evropská komise zastavila řízení, de facto potvrzuje, že jsme napravili případné nedostatky a že naše vysvětlení považuje bruselská administrativa za uspokojivé.“
Brusel se začal tendry Lesů ČR zabývat v polovině prosince 2005 na základě stížnosti firmy CE Wood. Evropská komise si nejdříve z ČR vyžádala odpovědi na řadu otázek a později rozhodla, že výběrová řízení porušila předpisy Evropské unie. Česku pak zaslala takzvané odůvodněné stanovisko, tedy poslední varování předtím, než celá věc skončí u soudu. Smlouvy ze zmíněných tendrů již ale podle Lesů ČR neplatí, připomněl mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down