28.01.2008 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brzy vypukne třetí kolo příjmu žádostí

Již 26. února se začnou přijímat žádosti o dotace z Programu rozvoje venkova pro opatření 3. kola. Otevírá se pro opatření na modernizaci zemědělských podniků, zahájení činnosti mladých zemědělců, diverzifikaci činností nezemědělské povahy, podporu zakládání podniků a jejich rozvoje i obnovu lesního potenciálu po kalamitách a podporu společenských funkcí lesů.

Na třetí kolo příjmu žádostí pro opatření osy I, II a III je vyčleněna částka téměř devadesát čtyři miliony euro, tedy přibližně dvě a půl miliardy korun.. „Na rozdíl od prvního a druhého kola příjmu žádostí nebude uplatněna výjimka ministra zemědělství týkající se stavebního povolení, takže žadatelé v souladu s pravidly žádostí o dotaci a podle seznamu povinných příloh musejí při registraci žádosti předložit platné a pravomocné stavební povolení,“ upozornil náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč.
Jak připomněl tiskový mluvčí Petr Vorlíček, 12. prosince 2007 schválil ministr zemědělství Petr Gandalovič nová pravidla, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty Programu rozvoje venkova ČR pro období 2007 až 2013 pro opatření II.2.4 Obnova lesního potenciálu po kalamitách a podpora společenských funkcí lesů. Toto opatření zahrnuje dvě podopatření. Hlavním cílem podopatření II.2.4.1 Obnova lesního potenciálu po kalamitách a zavádění preventivních opatření je prevence před kalamitou a odstraňování následků kalamit v lesích, např. po orkánu Kyrill. Podopatření II.2.4.2 Neproduktivní investice v lesích bude podporovat projekty ke zvyšování společenské hodnoty lesů.
Ministr zemědělství schválil také zpřesnění Pravidel pro podopatření I.1.1.1 Modernizace zemědělských podniků, opatření I.3.2 Zahájení činnosti mladých zemědělců, opatření III.1.1 Diverzifikace činností nezemědělské povahy a opatření III.1.2 Podpora zakládání podniků a jejich rozvoje, která byla poprvé spuštěna v červenci roku 2007.

Jak Vorlíček upozornil, aktuální pravidla jsou k dispozici v elektronické podobě na internetových stránkách ministerstva zemědělství www.mze.cz (Podpora z EU a národní dotace/ EAFRD – Program rozvoje venkova/ Pravidla a Nařízení vlády k opatření PRV) a Státního zemědělského intervenčního fondu www.szif.cz .

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down