07.07.2008 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bublina z italských sýrů splaskla

Po dvou letech bylo ukončeno šetření případu, kdy italský státní veterinární dozor uzavřel jednu výrobnu sýrů. Dne 31. března 2006 byla firma Tradel, Cassalbuttano v Cremoně kontrolována a následně uzavřena, neboť zde u některých výrobků veterináři zjistili překročení data spotřeby, etikety byly přelepovány a prošlých sýrů zde používali ke zpracování do dalších výrobků, například tavených sýrů. Šlo o potenciálně zdravotně závadné výrobky. Informoval o tom tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

Připomněl, že jelikož tehdy před dvěma lety došlo ke zmíněnému zjištění včas, nedošlo k distribuci sýrů do tržní sítě, tudíž nebylo ohroženo zdraví lidí. Tyto sýry byly určeny pro domácí, to je italský trh. 
Podle ústředního ředitele SVS ČR Milana Maleny za zdravotní nezávadnost potravin živočišného původu plně zodpovídá výrobce, se všemi důsledky, které z toho mohou vyplývat. Nicméně český státní veterinární dozor kontroluje, jak zpracovatelé plní ustanovení veterinární legislativy, kontroluje jejich vnitřní kontrolní systémy a samozřejmě prověřuje fyzicky veškeré zásilky potravin živočišného původu z nečlenských zemí a z členských zemí v místech určení namátkově, předmětem kontroly jsou dokumenty, certifikace, a při podezření samozřejmě prověřuje zásilky i fyzicky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down