Budějovické výstaviště se loni díky Zemi živitelce dostalo do zisku

Výstaviště České Budějovice se loni dostalo do zisku po zdanění 10,8 milionu korun, když o rok dříve vykázalo ztrátu 38,9 milionu. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží loni meziročně téměř zšestinásobilo na 64,8 milionu korun. Přiblížilo se tak tržbám posledního předpandemického roku 2019, které byly téměř 79 milionů Kč. Na výsledcích se kladně projevilo to, že výstaviště mohlo uspořádat svou největší akci, agrosalon Země živitelka.

Vyplývá to z výroční zprávy firmy. Letos plánuje podobný obrat jako v roce 2019, řekl předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin.
Firma musela loni stejně jako v roce 2020 kvůli pandemii covidu-19 řadu akcí zrušit nebo přesunout. "Pozitivní skutečností roku 2021 bylo uspořádání a úspěšné zvládnutí hlavní výstavní akce sezóny, kterou byl agrosalon Země živitelka. Po roční odmlce se podařil uspořádat s velmi dobrými výsledky," uvedla firma. Zemi živitelku loni navštívilo 97 500 lidí, zhruba o 25 500 méně než v roce 2019, kdy se konala naposledy. V roce 2020 firma výstavu kvůli epidemii koronaviru zrušila, ztrátu na tržbách tehdy odhadla na 50 milionů korun. Základní vstupné na výstavu letos zdraží o dvacetikorunu na 200 Kč.
Koncem loňského roku muselo výstaviště kvůli koronaviru znovu rušit některé akce. "Ekonomickou náplastí za výrazné omezení činnosti a utrpěné ztráty v roce 2020 byly získané podpory v roce 2021, které podstatným způsobem vylepšily hospodaření roku 2021," uvedla firma. Peníze od státu ale pokryly pouze necelou polovinu ze ztráty roku 2020. Předloni firma kvůli covidu-19 většinu akcí zrušila.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down