Budějovické výstaviště skončilo loni ve ztrátě, kvůli covidu i inflaci

Výstaviště České Budějovice skončilo loni ve ztrátě 7,9 milionu Kč. Předloni bylo v zisku 10,8 milionu. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží loni meziročně stouply o 30,5 procenta na 84,6 milionu Kč. Byly tak o něco vyšší než v posledním předpandemickém roce 2019. Národní zemědělské muzeum loni ukončilo záměr stavět v areálu nové budovy. Vyplývá to z výroční zprávy firmy. Za ztrátu mohou koronavirová omezení i zdražení vstupů kvůli vysoké inflaci, sdělil předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin.

"Pozitivní vliv měla hlavní výstavní akce agrosalon Země živitelka. Negativně na nás dopadly vládní covidové restrikce a omezení činnosti na počátku roku 2022 s dopadem do hlavních akcí prvního pololetí, zejména na (výstavu) Hobby - byl pouze necelý měsíc na přípravu po rozvolnění. Vliv mělo i významné zdražení vstupů v souvislosti s vysokou inflací," komentoval Severin. Firma také nedosáhla na vládní covidovou podporu za listopad 2021 až únor 2022, projevily se i vysoké odpisy po investicích. Ztrátu pokryje z rezervního fondu a nerozděleného zisku minulých let, který je přes 200 milionů Kč, jak dodal Severin.
Budějovické výstaviště skončilo loni v provozní ztrátě 7,2 milionu, o rok dřív byl provozní zisk téměř šest milionů. Ztrátu 38,9 milionu vykázalo za rok 2020, kdy muselo kvůli pandemii většinu akcí včetně výstavy Země živitelka zrušit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down