Budějovickou výstavu Hobby nově doprovodí veletrh českých potravin

V Českých Budějovicích začíná 30. ročník výstavy Hobby určené pro kutily a zahrádkáře. V areálu výstaviště ji doprovodí první ročník akce Czech Food Expo, což je národní potravinářský veletrh, který představí české potraviny a nápoje. Hobby nově nabídne i karavany nebo dřevostavby. Na akci jezdí zhruba 40 000 lidí. Zahájení by se měl zúčastnit i ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Výstava potrvá do 14. května.

Na veletrhu Czech Food Expo se představí výrobci a prodejci masných a mléčných výrobků, čokoládovny, pivovary, lihovary nebo vinařství. V pavilonu T1 nabídne své výrobky asi 80 vystavovatelů, jak řekl obchodní ředitel výstaviště Jan Kuběna. Zúčastní se i Jihočeská univerzita, Česká zemědělská univerzita nebo kuchař Miroslav Dušek, který vařil pro tři americké prezidenty i zpěvačku Glorii Estefanovou. V programu tak je také kulinářská show. Při veletrhu předá svá ocenění nejlepším výrobcům jihočeská agrární komora.
Největší akcí, kterou budějovické výstaviště pořádá, je agrosalon Země živitelka. V loňském roce ho navštívilo 114.501 lidí. Areál výstaviště zabírá 25 hektarů, výstavní plocha pavilonů je 6000 metrů čtverečních. Budějovické výstaviště loni skončilo ve ztrátě po zdanění 7,9 milionu korun, předloni bylo v zisku 10,8 milionu. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží loni meziročně stouply o 30,5 procenta na 84,6 milionu Kč.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down