16.05.2000 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Budějovický Budvar byl vyhlášen pivem 20.století

Pivem 20. století byl dnes v pražském pivovaru U Fleků vyhlášen Budějovický Budvar. O vítězi ankety, kterou vypsaly redakce Pivního kurýra a Kvasného průmyslu, rozhodla většina členů Akademie pivovarských odborníků, která je složena z téměř 60 odborníků z pivovarů, škol, výzkumných zařízení i nezávislých.

Přestože pořadí dalších piv nebylo zveřejněno, uvedli organizátoři, že za Budvarem se s odstupem umístil Plzeňský Prazdroj a teprve se dalším, zhruba stejně velkým odstupem následovala ostatní piva. Cenu – skleněnou královskou korunku - předala řediteli národního podniku Budějovický Budvar Jiřímu Bočkovi vedoucí Ústavu kvasné chemie a bioinženýrství VŠCHT Gabriela Basařová a zástupce společnosti Sahm, výrobce standardního i dekorativního skla pro pivovary, Luděk Špás.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down