08.05.2007 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Budějovický Budvar loni zvýšil hrubý zisk

Budějovický Budvar loni zvýšil hrubý zisk o 15 procent na 267,2 milionu korun. Zároveň rostl i jeho výstav na 1,152 milionu hektolitrů piva, což je meziročně o pět procent více. Uvedl to ředitel Budvaru Jiří Boček.

Za úspěchem stojí podle něj zejména export. Zatímco doma podnik zaznamenal nárůst jen o 3,3 procenta, do zahraničí vyvezl 555 ticsíc hektolitrů svého piva, meziročně o osm procent více, což byl nejvyšší export za 112 let existence pivovaru.
"Za největší úspěch osobně považuji meziroční nárůst našeho tuzemského prodeje o 3,3 procenta, který je téměř dvojnásobný oproti růstu domácího trhu. Výborně si vedl tmavý ležák s meziročním zvýšením o 56 procent a také nealkoholické pivo, kterého jsme prodali o 43 procent více. Pozitivní vývoj pokračuje i v letošním roce," uvedl Boček.
Na růstu vývozu se nejvíce podílely tradiční země, jako je Německo, kde prodej ležáku vzrostl o pět procent na 189.000 hektolitrů, dále Británie s jedenáctiprocentním růstem a Slovensko, kam Budvar loni vyvezl o desetinu piva více. V Rakousku se export zvýšil o 13 procent, naopak v Rusku klesl o pět procent.
Tržby podniku loni vzrostly o dvě procenta na zhruba dvě miliardy korun. Pivovar do rozvoje investoval přes čtvrt miliardy korun, z toho 67 milionů stála výměna části balící linky. Za 57 milionů korun Budvar nakoupil nové přepravky a 16 milionů vložil do úpravy pastérů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down