20.05.2004 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Budějovický Budvar obstál ve sporu o ochrannou známku v Jižní Koreji

Žalobu společnosti Anheuser-Busch namířenou proti Budějovickému Budvaru ohledně používání ochranné známky Budějovický Budvar a obchodní firmy Budweiser Budvar N.C. na jihokorejském trhu zamítl Jihokorejský Nejvyšší soud.

Podle jihokorejského soudu nelze ochranné známky českobudějovického pivovaru zaměnit s ochrannými známkami Budweiser a Bud společnosti Anheuser-Busch. Definitivně tak zamítl žalobu americké firmy kvůli nekalé soutěži.
Rozhodnutím jihokorejského soudu posílí právní jistota nutná k dalšímu rozvoji obchodních aktivit Budvaru na korejském poloostrově, uvedl ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček. Připomněl, že českobudějovický pivovar v poslední době uspěl ve sporech kvůli právu na užívání ochranné známky například v Japonsku, Austrálii, Dánsku, Švédsku a Velké Británii.
Budějovický Budvar zaregistroval kolem 380 ochranných známek ve více než 100 zemích světa. V současnosti brání své obchodní pozice a práva k ochranným známkám proti Anheuser-Busch ve více než 40 soudních sporech a dalších více než 70 správních řízeních před patentovými úřady.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down