Budějovický Budvar vyhrál spor o ochrannou známku používanou ve Finsku

Budějovický Budvar může ve Finsku používat svou ochrannou známku Budějovický Budvar. Po desetiletém sporu s americkým pivovarem Anheuser-Busch (AB) tak obhájil svá práva. Rozhodnutí je konečné a nelze se proti němu odvolat. Americký pivovar musí navíc Budvaru zaplatit náhradu za soudní výlohy, uvedlo vedení Budějovického Budvaru.

Ředitel Budvaru Jiří Boček uvedl, že z obchodního hlediska je pro pivovar toto rozhodnutí významným úspěchem. Přispěje k právní jistotě a povede k dalšímu zvýšení našeho exportu. Finsko se v krátké době může stát jedním z deseti jeho největších exportních trhů. Poslední český státní pivovar navíc získal právo užívat označení obchodní firmy Budweiser Budvar N.C. jako výrobce na etiketách a propagačních materiálech.
Budvar vyváží do Finska od roku 1994 a export nepřerušil ani v době soudního sporu. Loni tam navíc zvýšil prodej o více než 30 procent a zahájil i export černého ležáku. Definitivní ukončení soudního sporu českému pivovaru naplno otevírá dveře k dodávkám piva do finských obchodních řetězců,“ dodal Boček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *