Budějovický měšťanský pivovar

Budějovický měšťanský pivovar dosáhl loni provozní zisk téměř 61 milionů a meziročně se zlepšil o více než 31 milionů korun. Přesto je výsledkem hospodaření za účetní období ztráta 89,7 milionu korun. Pivovaru také klesl výstav o 13 tisíc hektolitrů na 209 559 hektolitrů piva. Jak uvedlo vedení firmy, důvodem snížení byly srpnové povodně, které způsobily citelný pokles poptávky a na více než měsíc firmu ochromily.

Také výsledek hospodaření za účetní období je lepší než v roce 2001, protože ztráta se snížila o 41,5 milionu korun. Hospodářský výsledek společnosti negativně ovlivňuje úvěrové zatížení, které na konci loňského roku dosáhlo téměř 400 milionů korun.
Z výroční zprávy BMP vyplývá, že neuhrazená ztráta z minulých let dosáhla 354 milionů korun. Ačkoli ji pivovar není schopen uhradit z disponibilních zdrojů, předseda představenstva Miroslav Leština věří, že v souladu s pokračováním restrukturalizace bude neuhrazená ztráta v následujícím období vypořádána. K tomuto názoru se přiklonil rovněž auditor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *