Budějovický pivovar Samson loni prohloubil ztrátu

Pivovar Samson v Českých Budějovicích, který patří do belgicko-brazilské společnosti AB InBev (ABI), skončil loni ve ztrátě po zdanění 75,3 milionu korun. Meziročně stoupla o 7,4 milionu. Tržby z prodeje výrobků a služeb klesly o šest procent na 97,5 milionu. Výstav klesl loni meziročně o 5,5 procenta na 86 200 hektolitrů. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Pro letošek plánoval pivovar stejný výstav jako loni a počítal s tržbami 95,1 milionu korun. Provozní ztráta loni meziročně stoupla o 5,8 milionu na 73,3 milionu korun. Ke konci roku 2021 dosáhla ztráta za všechna minulá období 497,4 milionu Kč. Pivovar s 80 zaměstnanci až do roku 2023 nečeká, že se ze ztráty dostane. K prosinci 2019 měl pivovar daňově uznatelnou ztrátu 303,4 milionu Kč. Vyplývá to z posudku, který vypracovala společnost KPMG. AB InBev koupila pivovar v roce 2014 od společnosti Taurus One Limited se sídlem na Kypru. ABI dosud do Samsonu investovala kolem půl miliardy korun. Samson vyváží téměř do 20 zemí, asi polovinu produkce. Skupina AB InBev vyrábí piva Budweiser, Stella Artois, Corona, Foster's, Leffe či Löwenbräu. Na globální produkci piva se podílí téměř čtvrtinou.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down