Budou jednat o dohodě o volném obchodu

Evropská unie a Nový Zéland začnou vyjednávat o dohodě o volném obchodu. Po dnešním jednání to v Bruselu oznámili šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker a novozélandský premiér John Key.

Oba politici ve společném prohlášení po schůzce uvedli, že dohoda podpoří udržitelný růst a investice, otevřené nové obchodní a podnikatelské příležitosti a bude pro občany znamenat i vznik nových pracovních míst. Dohoda o volném obchodu by otevřela novozélandským podnikům větší přístup na půlmiliardový evropský trh.

Vzájemný obchod mezi Novým Zélandem a EU má ve zboží hodnotu 7,9 miliardy eur, uvádí Evropská komise. Do unie jsou dováženy především zemědělské produkty, vývoz z Evropské unie představují nejrůznější hotové výrobky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down