12.01.2009 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Budvar má nového sládka

Kvalitu piva Budějovický Budvar hlídá od ledna nový sládek. Šestašedesátiletého Josefa Tolara, který výrobu v pivovaru řídil 24 let a vloni v prosinci odešel do důchodu, vystřídal dvaatřicetiletý Adam Brož. Stal se desátým sládkem Budvaru. Uvedl to mluvčí pivovaru Petr Samec.

Brož pracuje v Budvaru od roku 1999, kdy začínal jako kontrolor jakosti, poté byl mistrem technologických provozů a technologem výroby. Poslední tři roky působil jako zástupce sládka. Po Tolarovi převezme i funkci výrobně-technického ředitele. "Za svůj cíl považuji zachovat výlučnost našeho piva pokračováním v dlouholeté tradici předchozích generací a zároveň rozvíjet pivovar s využitím nejnovějších poznatků pivovarského oboru," uvedl.
Tolar v pivovaru začínal jako vedoucí laboratoře, poté prošel různými pozicemi ve výrobě. V 70. letech 20. století byl členem týmu, který vyvinul Pito - první nealkoholické pivo v tuzemsku. Sládkem se Tolar stal v roce 1985, v roce 1992 byl jmenován výrobně-technickým manažerem Budvaru. V této pozici řídil mimo jiné rekonstrukci a rozšíření výrobní kapacity pivovaru ze 450.000 hektolitrů na 1,35 milionu hektolitrů ročně. "Pan Tolar měl zásadní podíl na celkovém technologickém a technickém rozvoji pivovaru, který nemá v historii podniku obdoby," uvedl mluvčí. Jako sládek stál Tolar u výroby 21,464 milionu hektolitrů piva, což je víc piva, než se v ČR vyprodukuje za rok. Patří tak mezi nejzkušenější odborníky v českém pivovarnickém průmyslu. Například loni v srpnu byl jako první Čech členem odborné poroty, která volila Nejlepší pivo Velké Británie 2008.  Podle mluvčího se Tolar do úplného důchodu nechystá. S Budvarem bude spolupracovat jako poradce v oblasti technologii výroby a investic.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down