Budvar neodvede za loňský rok stamiliony korun do státního rozpočtu

Národní podnik Budějovický Budvar nebude za loňský rok odvádět původně plánovaných 300 milionů korun do státního rozpočtu. Uvedl to mluvčí Ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Jihočeskému pivovaru tak zůstanou peníze na investice. Podnik v posledních letech neodváděl do fondu zakladatele nic, naposledy šlo o půl miliardy Kč v roce 2018, potvrdila Armine Artouni z tiskového odboru MZe.

"Původně plánované finanční prostředky na odvod do fondu zakladatele za rok 2021 byly ponechány na schválený investiční rozvoj pivovaru a posílení rezerv, a to zejména s ohledem na aktuální turbulentní vývoj na trhu. Pro rok 2022 bude na základě účetní závěrky roku 2021 jednáno o dalším vývoji," uvedl mluvčí. Budvar původně předpokládal, že nějakou částku do fondu zakladatele odvede, řekl před Vánoci ředitel Budvaru Petr Dvořák. Přednost ale dostaly investiční záměry, o nichž Budvar jedná s ministerstvem zemědělství, peníze tak pivovaru zůstanou.

Budvar se 670 zaměstnanci v roce 2020 uvařil 1,73 milionu hektolitrů piva, nejvíc za 125 let existence. Čistý obrat překročil druhým rokem po sobě tři miliardy korun, zisk po zdanění stoupl předloni téměř o deset procent na 305 milionů korun, vyplývá z výroční zprávy. Za loňský rok čeká Budvar tržby přes tři miliardy korun a dosud nejvyšší výstav. Dařilo se hlavně v exportu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down