Budvar se zúčastní výstavy Expo v Kazachstánu, kam vyváží světlý ležák

Pivovar Budějovický Budvar se zúčastní mezinárodní výstavy Expo Astana v Kazachstánu, která začne 10. června. Do země vyváží pivo přes dvacet let. V restauraci českého pavilonu bude české pivovarnictví reprezentovat čepovaný světlý ležák Budweiser Budvar. Uvedl to mluvčí Budvaru Petr Samec. Do Kazachstánu vyváží pivovar světlý ležák značky Budweiser Budvar v lahvích a sudech. Kolik piva do této země exportuje, pivovar nezveřejnil. Celkový export Budvaru činil loni 973 000 hektolitrů, meziročně se zvýšil o 8,5 procenta.

Ekonomická situace v Kazachstánu se podle vedoucí exportního oddělení Budvaru Renaty Pánkové od počátku letošního roku pomalu zlepšuje. Roste tak i poptávka po importovaném pivu. Díky tomu nyní rozšiřuje Budvar sortiment o sudové pivo, které bude v nabídce ve vybraných restauracích jak v Astaně, tak v Almaty, řekla Pánková s tím, že pivo Budweiser Budvar je na kazašském trhu vnímáno jako superprémiová značka, čemuž odpovídá i konečná cena pro spotřebitele.

Podle údajů Českého svazu pivovarů a sladoven činil loni export Budvaru 973 000 hektolitrů, meziročně se zvýšil o 8,5 procenta. Budvar loni prodal 1,61 milionu hektolitrů piva, což je nejvíce v jeho historii. Podíl exportu na produkci byl loni 60,4 procenta, na celkovém exportu piva z České republiky se v roce 2016 podílel Budvar 22,5 procenta. Pivovar, který vlastní stát, letos investuje 750 milionů korun.

V českém pavilonu na Expo v Astaně se představí i společnost Caravan Beverage Group, výhradní dovozce prémiového ležáku Budweiser Budvar do Kazachstánu. Návštěvníci výstavy si budou moci koupit tmavý a světlý ležák v třetinkových lahvích nebo plechovky se světlým ležákem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down