27.10.2006 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Burza Hradec Králové: oslabily ceny jatečných prasat a semen řepky

Ve 43. týdnu na Obchodní burze Hradec Králové se obchodovalo s obilovinami, olejninami a masem. Bylo možné koupit nebo prodat olejniny za 9,4 milionu korun, obiloviny za 2,6 milionu korun a jatečná prasata za 11,5 milionu korun Na burzovním shromáždění byly ceny v pohybu a procentně nejvyšší oslabení zaznamenaly ceny jatečných prasat. Informoval o tom předseda burzovní komory Miroslav Adámek.

S kontraktním měsícem říjen se obchodovalo jen u jatečních prasat. Obchodované množství bylo 1440 kusů prasat. Registrovaná cena vážená činila 43 200 korun za tunu, ve srovnání s minulým týdnem obchodování to tedy znamená pokles o 1900 korun za tunu, vyplývá z burzovního zpravodajství.
U ostatních komodit byla zahájena kotace na nový kontraktní měsíc - listopad. Výraznější oslabení zaznamenalo semeno řepky. Ve srovnání s předchozím burzovním shromážděním se registrovaná cena vážená u této komodity snížila na 6650 korun, což je o 50 korun za tunu méně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 56MB (11.2% of 500MB)