Burza obchoduje se zeleninou

Obchodní burza Hradec Králové avizovala, že hodlá zahájit obchodování s ovocem a zeleninou a otevřela k tomuto účelu obchodní místo v Litoměřicích. V historii burzy byla poprvé registrována a zveřejněna poptávka po cibuli, mrkvi a bramborách.

Na úterním burzovním shromáždění byla zveřejněna avizovaná zaváděcí nabídka pozdních konzumních brambor a mrkve. Pozdní konzumní brambory se nabízejí v objemu 23 kontraktů tj. 84 t. za cenu registrované nabídky 3700 Kč za tunu. Ve zpravodaji Zelinářské únie je kótovaná průměrná cena 3830 Kč/ tunu. Na naší burze se dá tedy lépe koupit a cena je nižší o cca 3,4 %.
Burza má otevřený specializovaný trh pro obchodování s bramborami, který jsme připravili ve spolupráci Ústředním bramborářským svazem České republiky. a tento trh budeme prezentovat na 11. bramborářských dnech v Havlíčkově Brodě ve dnech 19. a 20. října 2001. Zájemci o obchodování na tomto trhu se mohou přihlásit na naší internetové adrese www.obhk.cz.
Mrkev se nabízí v objemu 100 kontraktů tj. 10 t za cenu 6,1 Kč/kg. Tato cena je v horní polovině cen kótovaných Zelinářskou únií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *