Byla zahájena dvoudenní výstava Naše pole

Více než 600 odrůd zemědělských plodin, přes 150 pokusů pro ochranu rostlin a přes 70 pokusů pro výživu rostlin mohou vidět návštěvníci 22. ročníku dvoudenní celostátní přehlídky polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstavy zemědělské techniky Naše pole, která  byla dnes zahájena v Nabočanech na Chrudimsku. Za spolupráce s řadou partnerů ji organizuje vydavatelství Profi Press.

Jak zaznělo na setkání s novináři, v poslední době posiluje význam konvenčního rostlinolékařství, a to zejména v souvislosti se zvyšujícími se cenami potravin,  na které má vliv i válka na Ukrajině. Díky němu jsou výnosy na polích vyšší, lépe se pokrývá spotřeba a nezvyšují se tolik ceny.  "Rostlinolékařské prostředky v celém světě za jakékoliv doby vždy reagovaly, reagují a reagovat budou na aktuální poznatky výzkumu a vývoje. Snahou přitom je eliminovat zjištěná možná rizika a zavádět objevená šetrnější inovovaná složení. Starší přípravky se tak postupně a rychle nahrazují, za posledních 70 let jich bylo vyřazeno přibližně 70 procent," uvedl ředitel sekce zemědělských vstupů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Miroslav Florian. Zároveň upozornil na to,  že aby bylo možné jakýkoliv prostředek konvenčního rostlinolékařství zavést na tuzemský trh, musí mít potřebnou registraci, které předchází testování.  "Vyhodnocují se dostupné informace k toxicitě, vliv na životní prostředí, zdraví lidí a zvířat, včetně reziduí a podobně," doplnil.  

Miroslav Florian ÚKZÚZ

prezident Společnosit mladých agrárníků ČR Brož
Jan Mikulka VÚRV

ocenění firem

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down