20.10.2022 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Byli vyhlášeni nejlepší zemědělci roku 2022

Nejlepší zemědělci, kteří byli vyhodnoceni v soutěži Zemědělec roku, převzali včera svá ocenění. Ocenění Zemědělec roku 2022 v kategorii pěstitel získal Václav Hanzal z Žatecka a v kategorii chovatel  obdrželo Zemědělské družstvo Kouty z Vysočiny.  V kategorii smíšená výroba si prvenství odneslo Zemědělské družstvo Bernartice z Jihočeského kraje. Vítězové soutěže, které se účastnilo na 300 fyzických a právnických osob, byli vybráni na základě hodnocení Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI).  Soutěž organizuje vydavatelství Profi Press. Generálním partnerem soutěže byla Moneta Money Bank a partnerem Generali Česká pojišťovna. V letošním roce bylo klíčovým parametrem multikriteriální hodnocení účastníků kompatibilní pro zemědělské podniky všech právních forem a velikostí.*

Vedle hlavních kategorií byly oceněni i nejlepší zemědělci v jednotlivých krajích a ve speciálních kategoriích. Vítězem soutěže ve Středočeském kraji se stal soukromý zemědělec z Břežan Pavel Škrle, v Plzeňském kraji Zemědělská společnost Komorno, a.s. se sídlem v Chocenicích. Prvenství v Královéhradeckém kraji si odnesla společnost Orlicko a.s. se sídlem v Rokytnici v Orlických horách, která zabodovala také v kategorii Objev roku. V Pardubickém kraji vyhrálo Zemědělské družstvo Růžový palouček z Morašic, v kraji Olomouckém Zemědělské družstvo Hnojice, v Kraji Vysočina patří první místo firmě Agroza s.r.o. z Žirovnice a v Karlovarském kraji zvítězila Farma Jiří Kubernát z Nové Role. Zlínskému kraji dominovala společnost Doubrava, s.r.o. ze Zahnašovic, Libereckému Zetka Strážník a.s. ze Studence u Horek a nejlepším zemědělcem Moravskoslezského kraje byla zemědělská společnost RENO Farma Kozlovice. V Jihomoravském kraji pak putoval regionální titul Zemědělec roku 2022 akciové společnosti Agro Přešovice. Farmářskou roku se stala předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Korolupy Markéta Voříšková. Ocenění Mladý farmář do 40 let získal soukromý zemědělec Vojtěch Goby z Teplíšovic ve Středočeském kraji. Nejlepším ekologickým zemědělcem se stala společnost Reno farma Kozlovice a Malou farmou do 50 hektarů soukromě hospodařící rolník z Ostroměře Petr Kareš. Skokanem roku byl letos vyhlášen soukromý zemědělec z Dohalic v Královehradeckém kraji Josef Hypius.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down