01.03.2016 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bylinkářská společnost chce vysadit víc než stovku stromů

Zkrášlit krajinu i poskytnout surovinu pro výrobu bylinných tinktur má více než stovka stromů, které v Brodku u Konice na Prostějovsku plánuje s finanční pomocí veřejnosti vysadit bylinkářská společnost Naděje. Zalesnit chce až dva hektary, řekla její majitelka Jarmila Podhorná.

Lidé si podle Podhorné mohou koupit sazenice různých stromů. U každého vysazeného stromu pak bude uvedeno jméno jeho majitele. "Jsme z tohoto projektu velmi nadšení a doufáme, že se stejně tak bude líbit i našim příznivcům. Nejen že dárci budou mít svůj strom, ale budou mít také dobrý pocit. Hlavním důvodem adopce je především zachránit některé vzácné druhy stromů, které z naší krajiny mizí, jako je například oskeruše," uvedla Podhorná. Ta plánuje v zahradě v Brodku u Konice postupně vysadit 115 stromů, z jejichž pupenů bude vyrábět léčivé tinktury. "Zájemci o adopci si budou moci vybrat libovolný druh stromu i místo, kde bude zasazen. Poté jej mohou po domluvě s námi kdykoliv navštívit," dodala Podhorná. Vybrané finance budou použity na nákup a ošetřování stromů.

Společnost Naděje v Brodku u Konice vyrábí bylinné kúry a tinktury. Firma má dva hektary zahrádek, na kterých pěstuje keře a sbírá jejich pupeny, na dalších zhruba dvou tisících metrech čtverečních pěstuje léčivky.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down