Bystřická mlékárna loni meziročně zvýšila tržby, skončila však ve ztrátě

 Mlékárna Net Plasy z Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku loni utržila z prodeje výrobků, služeb a zboží přes 525,2 milionu korun, což bylo meziročně zhruba o 24 milionů korun více. Zatímco předloni ale podnik zaznamenal čistý zisk asi 1,7 milionu korun, loni skončil ve ztrátě 14,1 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Celková čistá aktiva firmy přesáhla na konci loňského roku 117,2 milionu korun, vlastní kapitál byl zhruba minus 81,3 milionu korun a cizí zdroje přesahovaly 198,5 milionu korun. Mlékárna loni zaměstnávala v průměru 102 lidí, tedy o osm více než v roce 2020. Zhruba 80 procent z nich bylo ve výrobě. Na mzdy zaměstnanců dal podnik za loňský rok přes 30,9 milionu korun.  Produkci mlékárny tvoří zejména pařené sýry, termizované smetanové sýry, tradiční pomazánkové a smetanové krémy. Ročně zpracovává zhruba 34 milionů litrů mléka. Výrobky mlékárna Net Plasy distribuuje na trh přes svou mateřskou společnost Alimpex Food. Koncern prodává potraviny značek Dr. Halíř, Milkin nebo Polárka.  Mlékárna zahájila provoz v roce 1950, později se stala součástí Gottwaldovských mlékáren zahrnujících devět závodů. V roce 1979 v Bystřici pod Hostýnem zpracovávala 20 milionů litrů mléka ročně na tvaroh. Zavedla výrobu pomazánkového másla a sýra Duko, vyráběla i smetanové krémy. Firma Net Plasy koupila bystřickou mlékárnu v roce 1996 od Fondu národního majetku a výrobním programem navázala na její tradici.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down