Bývalé masokombináty půjdou do dražby

Do držby půjdou koncem července areály dvou bývalých masokombinátů v Černožicích a Březhradě u Hradce Králové. Vyvolávací cena 14,9 milionu korun je vyhlášena na najetek společnosti IDEA z Černožic, jež zkrachovala před rokem. Areál bývalého masokombinátu v Březhradu má vyvolávací cenu 48 milionů korun s možností snížení až na 38 milionů korun. Informovalal tom Emílie Švanová z aukční síně Naxos.

V případě firmy IDEA se měly původně nemovité a movité věci prodávat zvlášť, ale všechno se nakonec bude prodávat dohromady v jedné dražbě. Konkurzní správce se ještě funkční podnik pokoušel prodat již v březnu ve výběrovém řízení za 25 milionů korun.
Žádný zájemce o výrobu se ale nenašel ani po snížení ceny o 10 milionů. Výroba pak skončila a podnik opustilo přes 200 lidí. IDEA ve druhé polovině devadesátých let patřila k největším zpracovatelům drůbeže na východě Čech. Po konkurzu se její tržby pohybovaly mezi 16 až 20 miliony korun. V problémech se podnik ocitl v závěru roku 2001, kdy v něm soud ustanovil předběžného správce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *