Čáslavské muzeum připomene dožínky jako nejvýznamnější zemědělskou událost

Dožínky jako nejvýznamnější zemědělskou událost v roce připomene 21. srpna akce Dožínky – pivní slavnosti v areálu Národního zemědělského muzea v Čáslavi na Kutnohorsku. Návštěvníci uvidí historické zemědělské stroje či slavnostní dožínkový průvod. Na programu jsou i folklorní tance, cimbálová muzika nebo ochutnávka produktů lokálních pivovarů, informovala mluvčí zemědělského muzea Jitka Taussiková.

Akci zahájí dožínkový průvod s tanečníky a vozem s mládencem a děvečkou, kteří budou společně předávat dožínkový věnec hospodáři. "Muzeum chce slavnosti představit tak, jak si je pamatujeme z dob, kdy byly dožínky jedny z nejdůležitějších oslav celého roku," uvedl ředitel Národního zemědělského muzea v Čáslavi Vladimír Michálek.
Na programu budou i ukázky provozu historických zemědělských strojů, například sestava mlátiček se stabilním motorem, sklízecí mlátičky a několik traktorů. Pro děti bude otevřena dílnička rozvíjející kreativitu, akci doprovodí i trhy s tradiční tematikou.
Národní zemědělské muzeum spadá pod ministerstvo zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Spolu s hlavní výstavní budovou v Praze na Letné má muzeum pobočky v Čáslavi, Ostravě, ve Valticích a na zámcích Kačina a Ohrada.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down