14.10.2008 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

CE Wood nabídl Lesům ČR smír

Společnost CE WOOD nabídla státnímu podniku Lesy ČR vyrovnání dluhů za nezaplacené faktury a ukončení vleklého soudního sporu smírem. Informoval o tom v pondělí server Euro on-line s odvoláním na předsedu představenstva CE Wood Ivana Doubravu. Dřevařská společnost na oplátku požaduje vyrovnání závazku ze strany Lesů ČR.

Státní podnik žaluje CE Wood u dvou soudů celkem o 92 milionů korun. Součástí nabízené dohody s Lesy ČR by mělo být i vyrovnání opačného dluhu, který má státní podnik u firmy CE Wood. Vzájemné pohledávky by měl CE Wood podle Doubravy vyřešit splacením 41 milionů korun Lesům ČR, píše Euro.
Doubrava zároveň uvedl, že vlastníci společnosti ustoupí od vymáhání 4,9miliardové faktury za údajné poškození při řešení lesnických zakázek. To je podle něj podmíněno tím, že bude zdárně dokončen vstup nových akcionářů do této společnosti. Podle agenturních informací má 66 procent jedné z největších dřevařských firem v ČR získat fond RP Capital, který chce do lesnictví, těžby a zpracování dřeva investovat přes miliardu korun.
Společnost CE Wood byla na počátku října vyzvána ke složení 5,7 milionu korun do soudní úschovy, o které ji za nezaplacené faktury u Krajského soudu v Brně žalují Lesy ČR. O týden dříve královéhradecký krajský soud vydal předběžné opatření v obdobné žalobě o 86 milionů korun.
CE Wood již dříve odmítl, že by Lesům ČR dlužil a uvítal zahájení soudního sporu ze strany podniku s tím, že takové projednání je jedinou možností, jak o údajných škodách rozhodnout. Lesy ČR naopak odmítly fakturu CE Wood na téměř pět miliard korun.
CE Wood dříve pro Lesy ČR těžila až 2,5 milionu metrů krychlových dřeva ročně, letos těží asi šestinu tohoto objemu. Lesy ČR vlastní pozemky o rozloze přes 1,3 milionu hektarů, což je asi polovina lesů v zemi. Hospodaří s majetkem za asi 70 miliard korun. Loni měly Lesy ČR zisk 284 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down