24.11.2015 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čeká se vznik závazné dohody

Státy, které se budou účastnit konference Organizace spojených národů o klimatu, by měly najít společnou cestu, která zajistí, že nárůst průměrné globální teploty do konce tohoto století nepřekročí dva stupně Celsia. Na konci konference by podle šéfa kanceláře OSN v Praze Michala Broži měla vzniknout právně závazná dohoda a určit se další postup. Už v tuto chvíli je ale jasné, že konference tak zásadní dohodu nepřinese, řekl na semináři v Praze projektový koordinátor František Marčík z analytického centra Glopolis.

"Zároveň ale už teď víme, že řada států jede s dobrovolnými závazky, které jsou průlomové," uvedl Marčík, jenž se konference zúčastní. Cílem klimatické konference, která se uskuteční na pařížském předměstí Le Bourget, je omezit globální oteplování planety. Dohoda z Francie by měla nahradit Kjótský protokol z roku 1997. Na zahájení přijede nejméně 138 hlav států a vlád, začne příští pondělí a potrvá do 11. prosince. Účast už mimo jiné přislíbil americký prezident Barack Obama. Za Českou republiku se zúčastní premiér Bohuslav Sobotka. Na konferenci ale budou mít dopad bezpečnostní opatření kvůli teroristickým útokům v Paříži.*

 

 

 

 

 

  • Vložit do schránky

Priorita
4
ID
T201511240568001
Region
Domácí - Praha - (dce)
ČR;Praha;InformačnícentrumOSN,Železná24,Praha1;
Kategorie
Životní prostředí (ekl)
Věda a technika (vat)
Evropská unie - zprávy (eur)
Klíčová slova ČTK
ČR
EU
Francie
ekologie
věda
klima
AV

Vytištěno z Infobanky ČTK 24.11.2015 ve 16:56:33 uživatelem ZEMEDELEC.
Copyright © 2015 ČTK. Výše uvedený obsah je chráněn autorským zákonem a lze jej užít pouze v souladu s licenčními podmínkami ČTK.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down