20.04.2006 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celkové pojistné plnění škod z letošní velké vody přesáhne miliardu korun

Členským pojišťovnám České asociace pojišťoven (ČAP), jež šetří škody u svých klientů, bylo k 18. dubnu nahlášeno 10 102 škodných událostí v hodnotě téměř půl miliardy korun. Pojišťovny odhadují, že celkový počet škodných událostí stoupne na více než patnáct tisíc a celkové pojistné plnění přesáhne miliardu korun, informoval tajemník sekce PR ČAP Jan Kábrt.

Z celkového počtu nahlášených škodných událostí jich pojišťovny vyřídily k výše uvedenému datu 905, přičemž vyplatily celkem 30 milionů korun, včetně záloh, sdělil dále tajemník sekce.
Počet nahlášených škodných událostí u majetku občanů činí 9146 případů v hodnotě 208 milionů korun. Pojišťovny již vyplatily občanům 12 milionů korun. U podnikatelských pojištění bylo dosud nahlášeno 837 škodných událostí v hodnotě 260 milionů korun, z nichž bylo vyplaceno 17,6 milionů korun. Zatím 119 škodných událostí v hodnotě 26 milionů korun bylo nahlášeno u pojištění plodin a zvířat, upřesnil Kábrt.
Je zřejmé, že následky stávajících povodní nedosáhnou výše a rozsahu povodní z roku 2002 a pojišťovny očekávají, že pojistné události vyřídí bez větších problémů, uvedl Kábrt. V roce 2002 pojišťovny uhradily svým klientům přes 33 miliard korun, což činilo téměř polovinu všech ekonomických škod způsobených povodní.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down