Celníci na Děčínsku našli v autě bezmála tunu nesprávně chlazeného masa

Celníci u České Kamenice na Děčínsku při silniční kontrole objevili v nákladním prostoru vozu bezmála tunu masa na kebab, přičemž chladicí zařízení zřejmě nefungovalo. Přivolaní inspektoři ze Státní veterinární správy nařídili zboží znehodnotit a zlikvidovat. Informoval o tom Jiří Nejedlý, mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Na silniční kontrolu se vydali na Děčínsko celníci minulé úterý, kdy panovaly tropické teploty. Mobilní hlídka zastavila v katastru obce Česká Kamenice nákladní vozidlo Mercedes Benz. Uvnitř bylo 42 kusů balení masa. "Podle předložených dokladů se jednalo o 867 kilogramů kebabu, který byl vzhledem k tropickým letním teplotám přepravován v nevyhovujících podmínkách. Chladicí zařízení na vozidle bylo asi nefunkční, jelikož místo přepravní teploty minus 18 stupňů Celsia udávané v dokladech, se teplota v útrobách vozidla pohybovala pocitově v kladných číslech," uvedl Nejedlý.

Celníci kontaktovali krajskou veterinární správu. "Naši inspektoři naměřili ve voze teplotu lehce pod nulou. Navíc chyběly dokumenty," řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Inspektoři nařídili znehodnotit živočišné výrobky pomocí potravinářské barvy a následné zlikvidovat v kafilérii. "S přepravcem jsme zahájili správní řízení, ve kterém hrozí pokuta až do výše milionu korun," uvedl mluvčí. Dodal, že pokuty obvyklé za taková porušení se pohybují většinou v řádech desítek tisíc korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down