Celostátní výstava chovatelských skvostů

V termínu 17. a 18. listopadu 2023 se na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční jedinečná událost pro milovníky zvířat a chovatele z celé České republiky. Členové Českého svazu chovatelů přivezou do Lysé nad Labem více než 7000 králíků, holubů, drůbeže, exotického ptactva, morčat, potkanů, ježků a plazů na svou celostátní výstavu. Informuje o tom tiskový zpráva organizátorů.

logo Český svaz chovatelů

Více než polovina vystavených zvířat bude k dispozici k prodeji, poskytujíc tak šanci novým chovatelům na rozšíření své chovatelské rodiny. Pro začínající chovatele budou na místě přítomní odborníci, kteří ochotně poradí s výběrem vhodného plemene, podělí se o rady týkající se péče o zvířata a poskytnou informace o veterinární prevenci.

Mezi výjimečné atrakce výstavy bude patřit střetnutí největšího králíka na světě, belgického obra, s nejmenším zakrslíkem a dalšími 3300 vystavenými čistokrevnými králíky. V expozici drůbeže se návštěvníci potěší pohledem nejen na francouzské slepice, které snáší "zlatá" vejce, ale zhlédnou i bojová plemena a širokou škála zdrobnělých a zakrslých plemen slepic. Nebudou chybět ani husy, kachny, krůty, perličky a velmi atraktivní křepelky, které dodají výstavě neopakovatelný charakter.

V rámci výstavy bude k vidění také více než 1600 holubů, představujících tradiční i netradiční plemena chovaná na našem území. Kromě kudrnáčů, pávíků a parukářů nebudou chybět ani holubi s více jak metrovým rozpětím křídel. Malé návštěvníky jistě potěší expozice morčat, ježků, potkanů, exotických ptáků, kanárů a terarijních zvířat.

Výstava bude otevřena v pátek od 10:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 9:00 do 16:00 hodin.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down