Cena českého sládka

Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) udělil Cenu českého sládka Františka Ondřeje Poupěte pro rok 2015 Pavlu Dostálkovi za jeho přínos pivovarství, sladařství a návazným odvětvím. Cenu převzal na tradiční Svatováclavské slavnosti českého piva, která se uskutečnila v Praze. Do Síně slávy českého pivovarství a sladařství byli pak uvedeni Milan Holý, dlouholetý ředitel sladoven v Nymburku, a Jan Majer, emeritní sládek Plzeňského Prazdroje.

 „I přes veškerý technologický pokrok, kterým prošlo pivovarství, nesmíme zapomenout na to nejdůležitější - na člověka. Je to právě on, kdo dohlíží na všechny procesy výroby piva a i přes sebelepší suroviny nevznikne pivo výjimečné, není-li u výroby přítomen odborník,“ uvedl František Šámal, předseda ČSPS. „I letos proto oceňujeme další z výjimečné řady lidí, díky kterým je české pivo tak uznávané nejen u nás, ale i ve světě,“ doplnil s tím, že Vysoká škola chemicko-technologická v Praze byla a je líhní nejlepších odborníků pro české pivovarství a sladařství. „Pavel Dostálek je člověk, který na této škole působí od počátku své profesní kariéry a po celou dobu se věnuje výzkumu a vzdělávání v oboru pivovarství a sladařství,“ řekl Šámal.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down