Cena i nabídka vánočních stromků na jižní Moravě zůstane stejná

Lesníci a obchodníci už plánují letošní prodej vánočních stromků na jižní Moravě. Ceny by měly zůstat stejné jako v předchozích letech. Koronavirus zájem lidí nesníží, věří oslovení prodejci. Někteří nabízí i objednání stromku přes internet a donášku až domů. Využít to mohou například lidé v karanténě.

Stromky jsou už několik let k mání na čtyřech místech v areálu brněnského Avion Shopping Parku. I když je nyní většina obchodů zavřená, se stromky se počítá. "Tento rok budeme nabízet více než 15 000 kusů. Prodej začne postupně od 20. listopadu. Ceny budou stejné jako loni, některé dokonce i levnější. Nepočítáme s tím, že budeme v období adventu zavřeni. Už netrpělivě očekáváme uvolnění opatření," sdělil ředitel nákupního centra Petr Navrátil.
Jiří Kyjovský, který prodává pravidelně v Kyjovicích na Vyškovsku a v brněnských Obřanech, věří, že i když je společenský život utlumený, stromků se to nedotkne. "Plánujeme stejný počet jako v předchozích letech. Pokud bude někdo v karanténě, může si strom objednat přes internet a my ho přivezeme. Zdražit neplánujeme," řekl.
Zhruba o 20 procent víc stromků než loni letos nabídnou Lesy města Brna. "Důvodem je vyhodnocení loňského roku a velkého zájmu veřejnosti o nákup přímo na lesních správách nebo střediscích. Myslíme, že to je i změnou myšlení lidí, kdy chtějí český stromek přímo z lesů, který je čerstvý a levnější. Stejně jako loni budeme prodávat smrk lesní, pichlavý a omoriku, dále jedli kavkazkou, bělokorou a obrovskou a borovici černou i lesní. Lidé se ale vrací se klasickému smrku a borovici. Oblíbené jsou jedličky v květináči, které lze následně zasadit. Ceny zůstanou stejné," okomentovala za městské lesy Monika Neshybová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down